PODESTY DACHOWE ALUMINIOWE VECTAWAY® PN-EN 14122-2

podest-nad-attyka

UDOSTĘPNIJ TEN POST:

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Podesty dachowe aluminiowe VECTAWAY® zostały zaprojektowane aby zapewnić bezpieczne i wygodne przejścia nad przeszkodami występującymi na dachach budynków takich jak attyki, przerwy dylatacyjne, rury, itp. Nasze podesty dachowe aluminiowe VECTAWAY®  są certyfikowane  zgodnie z normą PN-EN 14122-2. Antypoślizgowe szczeble zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa.

W porównaniu ze standardowymi podestami stalowymi istniejącymi na rynku,  nasze podesty dachowe aluminiowe VECTAWAY® mają wiele zalet. Przede wszystkim:

1/ mniejszy koszt montażu: montaż podestów dachowych aluminiowych VECTAWAY® trwa mniej niż 10 minut (2 osoby) . Dzięki temu, iż podesty dachowe VECTAWAY® są zaprojektowane jako konstrukcja modułowa składająca się z 7 elementów, zmontowanie podestów sprowadza się do poskładania gotowych elementów i poskręcania ich zgodnie z dostarczoną przez producenta instrukcją. Poręcz, poprzeczka oraz cokolik z obu stron podestu są dostarczone już zespawane z fabryki.

2/ podesty dachowe VECTAWAY® wykonane są z aluminium co gwarantuje wieloletni okres użytkowania bez żadnego specjalnego utrzymania (okres użytkowania przekracza 30 lat). Jest to jednorazowa inwestycja. W ofercie posiadamy również wykończenia z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL (na zamówienie).

3/ w przeciwieństwie do ciężkich podestów stalowych, nasze podesty dachowe aluminiowe stanowią  urządzenie lekkie, które nie stanowi żadnego obciążenia na dachu (np. pomost 3×3 stopnie  – Wysokość = 756mm – Długość = 2558mm WAŻY TYLKO 168 kg!!!!!!!). Jest to bardzo istotna różnica w przypadku wielu dachów.

4/ rozwiązanie pozwala uniknąć jakichkolwiek przewierceń do poszycia dachu. Dzięki plastikowym obciążnikom o wadze 25 kg (2 sztuki x 12,5 Kg na każdy słupek) zamocowanym na ramionach, system jest stabilny i jest w stanie przenieść siły określone w przepisach. Plastikowe obciążniki oraz gumowe podkładki zapewniają całkowitą szczelność dachu. Posiadamy również w ofercie inne systemy zakotwienia jak np. zamocowanie do dachów krytych blachą.

Zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości to główna działalność AITANA SAFETY. Projektujemy, dostarczamy oraz montujemy najnowocześniejsze rozwiązania zapewniające bezpieczną pracę na wysokości.  Dzięki naszej ekipie techników jesteśmy w stanie przeanalizować dany projekt budowlany a następnie zaproponować najlepsze rozwiązania dla klienta.

Najnowsze wpisy

ochrona-krawedzi-mostow

Siatki ochronne

Siatki ochronne to ogólne określenie stosowane głównie do siatek wyprodukowanych z poliamidu lub z polipropylenu o podwyższonej wytrzymałości. W zależności

Czytaj więcej »
AITANA SAFETY

AITANA SAFETY

AITANA SAFETY rozpoczęła ponad 10 lat temu swoją działalność w zakresie zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Od początku naszej działalności promujemy w Polsce stosowanie systemów ochrony zbiorowej. Dzięki własnemu działowi inżynierii projektujemy, dostarczamy oraz montujemy najnowocześniejsze rozwiązania zapewniające bezpieczna praca na wysokości.