Balustrady pod obróbką blacharską

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Balustrady pod obróbką blacharską VECTACO® VZ stosuje się głównie w attykach ocieplonych po obu stronach wykończonych obróbką blacharską. Podstawę barierki mocuje się do górnej części attyki pod obróbką blacharską. W ten sposób, zagwarantujemy idealną szczelność ścianki attykowej. Balustrady systemowe VECTACO® to środek ochrony zbiorowej (ŚOZ). Jako pasywny system asekuracji, bezpieczeństwo na dachu nie zależy od podejścia pracownika. Barierki pod obróbką blacharską stanowią element konstrukcyjny obiektu budowlanego. Nie wymagają one ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu.

Zastosowanie balustrad pod obróbką blacharską

Barierki VECTACO® VZ są specjalnie zaprojektowane do montażu w attykach ocieplonych po obu stronach wykończonych obróbką blacharską. Opatentowany element zakotwienia jest wyprodukowany w różnych długościach w zależności do grubości warstwy izolacyjnej ścianki attykowej. W ten sposób, zapewniamy idealną szczelność dachu. Można zakotwić podstawę VZ nawet do attyk stalowych za pomocą śrub samogwintujących. Do specjalnie zaprojektowanego uchwytu postawimy na koniec obróbkę blacharską. System modułowy gwarantuje bardzo szybki oraz łatwy montaż.

Zalety barierki pod obróbką blacharską VECTACO® VZ

  • jest to środek ochrony zbiorowej (ŚOZ). Tzn. iż bezpieczeństwo na dachu nie zależy od podejścia pracownika. Pasywny system asekuracji.
  • brak kosztów utrzymania systemu asekuracyjnego. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów linowych EN 795, balustrady pod obróbką blacharską VZ stanowią jednorazową inwestycję, która nie wymaga ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu.
  • firmy obsługujące urządzenia lub wykonujące prace na dachu jak i pracownicy na dachu, nie muszą posiadać dodatkowych uprawnień do pracy na wysokości. Barierki systemowe VECTACO® stanowią element konstrukcyjny obiektu budowlanego.
  • zestaw zakotwienia balustrady zapewnia całkowitą szczelność dachu.
  • krótki czas realizacji. Bardzo szybki montaż.

Balustrady pod obróbką blacharską VZ wykonane z aluminium

Możliwość wykończenia barierki pod obróbką blacharską z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL (na zamówienie). Termolakierowanie (lakierowanie proszkowe) to proces, który zapewnia odpowiednie zabezpieczenie powłoki balustrady aluminiowej. Jest to zalecane przez producenta w przypadku kiedy balustrada jest zainstalowana w środowiskach silnie korozyjnych, narażonych na działanie substancji chemicznych, miejscach zanieczyszczonych lub w pobliżu morza.

W zależności od potrzeb możemy zainstalować standardowy słupek prosty lub słupek wygięty. Wygięty słupek stosuje się głównie w sytuacjach gdzie inwestor nie chce aby balustrada była widoczna z dołu budynku. Również w niektórych sytuacjach może być przydatne stosować system do składania balustrad.

Podstawa prawna – norma europejska PN EN 14122-3

Dyrektywa 89/391/EWG, która określa zasady działania prewencyjnego, nadaje priorytet środkom ochrony zbiorowej (ŚOZ) przed środkami ochrony indywidualnej (ŚOI). Przepisy jasno określają, iż, systemy linowe jak i punkty kotwiczące PN EN 795 powinny być wyłącznie stosowane kiedy nie ma możliwości zastosowania środków ochrony zbiorowej takich jak balustrady pod obróbką blacharską VECTACO® VZ. 

Barierki systemowe stanowią najbardziej skuteczną ochronę przed upadkiem z dachu. Jako pasywny system zabezpieczający przed upadkiem, wykluczają decyzję pracownika co do zabezpieczenia się lub nie. Bezpieczeństwo na dachu nie zależy od podejścia użytkownika.

Barierki pod obróbką blacharską VECTACO® VZ są certyfikowane zgodnie z normą europejską PN-EN ISO 14122-3 z grudnia 2007 dotyczącą bezpieczeństwa maszyny – stałe środki dostępu do maszyn – część 3: schody, schody drabinowe i balustrady. Należy pamiętać, iż w przypadku braku ścianki attykowej lub oporu na krawędzi wyższej niż 10cm, norma europejska PN EN 14122-3 zobowiązuje do stosowania bortnicy.

Końcowe wnioski

Barierki VECTACO® VZ są specjalnie zaprojektowane do montażu w attykach ocieplonych po obu stronach wykończonych obróbką blacharską. Podstawę barierki zamocuje się do górnej części attyki pod obróbką blacharską. Dzięki temu zagwarantujemy idealną szczelność ścianki attykowej. Balustrady pod obróbką blacharską VZ nie wymagają ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu. Pozwalają w ten sposób oszczędzić bardzo dużo pieniędzy podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.

Dzięki szerokiej gamie balustrad systemowych VECTACO®, możemy zaproponować naszym klientom najlepszą opcję w zależności od specyfiki projektu. Proszę się z nami skontaktować, a wyślemy Państwa ofertę dopasowaną do potrzeb projektu.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą barierki dachowej, zachęcamy do przeczytania naszego przewodnika na ten temat.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

DOSTĘPNY BARIERKI DACHOWE