Zabezpieczenie przed spadkiem przedmiotów

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

RAND MATERIAL CATCH FAN to rozwiązanie na zabezpieczenie przed spadkiem przedmiotów. Jest to zagrożenie które często występuje przy budowach w miastach.  Za pomocą RAND MATERIAL możemy zapewnić bezpieczeństwo pieszych oraz samochodów, które przejeżdżają pod budynkami w budowie. Jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne w porównaniu np. z siatkami typu T.

Jak działa zabezpieczenie przed spadkiem przedmiotów – system RAND MATERIAL

Zabezpieczenie przed spadkiem przedmiotów – RAND MATERIAL opiera się na kasetce pozycjonującej zamocowanej do elewacji lub stropu budynku. Kasetka pozycjonująca pozwala na ustawienie różnego kąta uchylenia wspornika stalowego w zależności od potrzeb na budowie. Podwójna siatka bezpieczeństwa zabezpiecza zarówno przed spadkiem większych przedmiotów jak i mniejszych.

Zabezpieczenie przed spadkiem przedmiotów RAND MATERIAL składa się z:

 • siatki bezpieczeństwaPN EN 1263 o oczkach 100mm z doszytą siatką przeciwpyłową 80 gr
 • kasetki pozycjonującej zamocowanej do elewacji lub stropu. Pozwala ona na ustawienie różnego kąta uchylenia wspornika stalowego w zależności od potrzeb na budowie.
 • wsporniki stalowe o długości 3m pozwalają zabezpieczyć do 3 metrów od krawędzi budynku. Inne długości pod zamówienie.
 • dolny brzeg siatki: zamocujemy go do budynku tak aby unikać powstania szczeliny pomiędzy krawędzią a siatką. Możemy stosować:
  • kotwy stalowe co 0,5-0,75m
  • pasy bezpieczeństwa o wysokiej wytrzymałości (50 KN). Ułatwiają oraz przyspieszają one montaż systemu. Na dodatek pozwalają na utrzymanie napięcia siatki podczas użycia systemu.

System RAND posiada szeroki wachlarz zakotwień pozwalających na zabezpieczenie przed spadkiem przedmiotów wszelkich rodzajów budynków. Możemy zainstalować system zarówno w strukturze stalowej jak i betonowej a nawet drewnianej.

Podstawa prawna

W przypadku systemów zabezpieczających przed spadkiem przedmiotów, nie ma norm ani przepisów regulujących ich wytrzymałość. Z tego powodu, dostarczamy klientom raport wytrzymałości naszego systemu gdzie umieszczona jest tabela dot. wysokości spadku/wagi oraz wyniki wytrzymałości naszego systemu na podstawie własnych przeprowadzonych badań.

Zalety systemu RAND MATERIAL

 • bardzo ekonomiczne rozwiązanie kiedy potrzebujemy jedynie zabezpieczyć przed spadkiem przedmiotów a nie osób,
 • bardzo szybki montaż. System można zamontować oraz przenosić na wyższą kondygnację nawet bez pomocy dźwigu
 • szybkie wyjęcie przedmiotów z siatki w razie spadku
 • możliwość rozłożenia systemu w razie zapowiadania silnych wiatrów
 • ustawienie różnego kąta uchylenia wspornika w zależności od potrzeb na budowie
 • szeroki wachlarz zakotwień. Nawet zakotwienie za pomocą pasów o wysokiej wytrzymałości które pozwala zamocować system bez ingerencji w konstrukcji utrzymującej.
 • elementy systemu ze stali galwanizowanej co zagwarantuje wieloletnie stosowanie na budowie

Końcowe wnioski

Przy budowie budynków w miastach zabezpieczenie przed spadkiem przedmiotów takich jak gruz oraz kawałki betonu jest coraz bardziej powszechne. RAND MATERIALS to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które zaprojektowaliśmy do tego celu. Podwójna siatka bezpieczeństwa zabezpiecza zarówno przed spadkiem większych przedmiotów jak i mniejszych. Dzięki szerokiemu wachlarzowi zakotwień, możemy stosować system na bardzo różnych obiektach.

Jeżeli chcesz czytać więcej o siatkach asekuracyjnych EN 1263 jak i o siatkach poza zakresem normy, przeczytaj nasz przewodnik.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

SYSTEMY POWIĄZANE