Drabiny ewakuacyjne pionowe stałe

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Drabiny ewakuacyjne pionowe stałe VECTALADDER® stanowią system asekuracyjny przeznaczony do zabezpieczenia dostępu autoryzowanego personelu na dachach budynków. Jest to jedna z najszerszych drabin tego typu na rynku (60 cm szerokości). To gwarantuje optymalny komfort użytkowników oraz umożliwia dostęp do dachu z materiałami. Drabiny VECTALADDER® wykonane są z aluminium. Jest to  urządzenie lekkie i nie wymagające konserwacji.

Zastosowanie drabiny ewakuacyjnej aluminiowej VECTALADDER®

Drabiny ewakuacyjne pionowe VECTALADDER® można zamocować na stałe do elementów konstrukcyjnych obiektów budowlanych jak również do maszyn i urządzeń. Szeroki wachlarz zakotwień oraz lekkość drabiny pozwalają zainstalować nawet na ścianach z blachy profilowanych lub płyt warstwowych. Minimalna grubość blachy to 0,63mm. Nasze drabiny ewakuacyjne aluminiowe VECTALADDER® można dopasować do naszych systemów asekuracyjnych takich jak: balustrady na dach czy pomosty techniczne.

Nasze drabiny ewakuacyjne pionowe stałe VECTALADDER® są wykonane z aluminium a wykończenie jest na znakomitym poziomie. W ofercie posiadamy również wykończenia z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL (na zamówienie).

Drabiny ewakuacyjne aluminiowe to konstrukcja modułowa. Dzięki temu, zmontowanie drabiny sprowadza się do poskładania gotowych elementów i poskręcania ich zgodnie z dostarczoną przez producenta instrukcją. W zestawie dostarczamy wszystkie elementy potrzebne do montażu drabiny pionowej stałej, w tym wszystkie śrubowania oraz kotwy stalowe.

Zalety drabiny ewakuacyjnej pionowej stałej VECTALADDER®

  • jedna z najszerszych drabin tego typu na rynku (60 cm szerokości). To gwarantuje optymalny komfort użytkowników oraz umożliwia dostęp do dachu z materiałami.
  • antypoślizgowe szczeble 30×30 mm o szerokości 60 cm zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa.
  • wykonane z aluminium. Nie wymagają żadnej konserwacji jak w przypadku drabin stalowych
  • konstrukcja modułowa zapewnia bardzo szybki montaż
  • możliwość zakotwienia do ściany z blach profilowanych lub płyt warstwowych
  • możliwość dopasowania do dowolnego koloru RAL

Możliwość zainstalowanie pionowy system asekuracji LDV VECTALINE®. Służy on do zabezpieczenia przed upadkiem osoby poruszającej się po pionowych drabinach. Suwak (mechanizm samozaciskowy) przesuwa się po linie w górę i w dół podczas normalnego przemieszczania się użytkownika. W razie jego spadania suwak się blokuje na linie powstrzymując spadanie.

Podstawa prawna – norma europejska PN EN 14122-4

Drabiny ewakuacyjne pionowe stałe VECTALADDER® zostały zaprojektowane zgodnie z następującą normą europejską PN-EN ISO 14122-4.  Pozytywnie przeszły testy wymagane przez ww. normy.

Końcowe wnioski

Zabezpieczenie świetlików za pomocą balustrad systemowych VECTACO® to jedyne certyfikowane rozwiązanie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przy stosowaniu balustrad VECTACO® mamy pewność iż nasz dach spełnia wymagania obowiązujących przepisów. Bardzo łatwy montaż pozwala oszczędzać koszt montażu wykonując go we własnym zakresie. Jako środek ochrony zbiorowej daje pracodawcy 100% pewności, iż bezpieczeństwo na dachu jest zapewnione.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą środków ochrony zbiorowej, zalecamy przeczytać nasz przewodnik. Można oszczędzić bardzo dużo pieniędzy podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

SYSTEMY POWIĄZANE