Drabiny ewakuacyjne pionowe stałe

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Drabiny ewakuacyjne pionowe stałe VECTALADDER® stanowią system asekuracyjny przeznaczony do zabezpieczenia dostępu autoryzowanego personelu na dachach budynków. Jest to jedna z najszerszych drabin tego typu na rynku (60 cm szerokości). To gwarantuje optymalny komfort użytkowników oraz umożliwia dostęp do dachu z materiałami. Drabiny VECTALADDER® wykonane są z aluminium. Jest to  urządzenie lekkie i nie wymagające konserwacji.

Zastosowanie drabiny ewakuacyjnej aluminiowej VECTALADDER®

Drabiny ewakuacyjne pionowe VECTALADDER® można zamocować na stałe do elementów konstrukcyjnych obiektów budowlanych jak również do maszyn i urządzeń. Szeroki wachlarz zakotwień oraz lekkość drabiny pozwalają zainstalować nawet na ścianach z blachy profilowanych lub płyt warstwowych. Minimalna grubość blachy to 0,63mm. Nasze drabiny ewakuacyjne aluminiowe VECTALADDER® można dopasować do naszych systemów asekuracyjnych takich jak: balustrady na dach czy pomosty techniczne.

Nasze drabiny ewakuacyjne pionowe stałe VECTALADDER® są wykonane z aluminium a wykończenie jest na znakomitym poziomie. W ofercie posiadamy również wykończenia z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL (na zamówienie).

Drabiny ewakuacyjne aluminiowe to konstrukcja modułowa. Dzięki temu, zmontowanie drabiny sprowadza się do poskładania gotowych elementów i poskręcania ich zgodnie z dostarczoną przez producenta instrukcją. W zestawie dostarczamy wszystkie elementy potrzebne do montażu drabiny pionowej stałej, w tym wszystkie śrubowania oraz kotwy stalowe.

Zalety drabiny ewakuacyjnej pionowej stałej VECTALADDER®

  • jedna z najszerszych drabin tego typu na rynku (60 cm szerokości). To gwarantuje optymalny komfort użytkowników oraz umożliwia dostęp do dachu z materiałami.
  • antypoślizgowe szczeble 30×30 mm o szerokości 60 cm zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa.
  • wykonane z aluminium. Nie wymagają żadnej konserwacji jak w przypadku drabin stalowych
  • konstrukcja modułowa zapewnia bardzo szybki montaż
  • możliwość zakotwienia do ściany z blach profilowanych lub płyt warstwowych
  • możliwość dopasowania do dowolnego koloru RAL

Możliwość zainstalowanie pionowy system asekuracji LDV VECTALINE®. Służy on do zabezpieczenia przed upadkiem osoby poruszającej się po pionowych drabinach. Suwak (mechanizm samozaciskowy) przesuwa się po linie w górę i w dół podczas normalnego przemieszczania się użytkownika. W razie jego spadania suwak się blokuje na linie powstrzymując spadanie.

Podstawa prawna – norma europejska PN EN 14122-3

Drabiny ewakuacyjne pionowe stałe VECTALADDER® to jedna z najszerszych drabin tego typu na rynku (60 cm szerokości). To gwarantuje optymalny komfort użytkowników oraz umożliwia dostęp do dachu z materiałami. W przeciwieństwie do drabin stalowych, drabiny ewakuacyjne aluminiowy VECTALADDER® nie wymagają żadnej konserwacji. Jest to urządzenie lekkie i bardzo łatwe w montażu. Drabiny wykonane z aluminium pozwalają oszczędzić na kosztach związanych z eksploatacją budynku, które powstają przy użyciu drabin stalowych.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą środków ochrony zbiorowej, zalecamy przeczytać nasz przewodnik. Można oszczędzić bardzo dużo pieniędzy podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.

Końcowe wnioski

Zabezpieczenie świetlików za pomocą balustrad systemowych VECTACO® to jedyne certyfikowane rozwiązanie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przy stosowaniu balustrad VECTACO® mamy pewność iż nasz dach spełnia wymagania obowiązujących przepisów. Bardzo łatwy montaż pozwala oszczędzać koszt montażu wykonując go we własnym zakresie. Jako środek ochrony zbiorowej daje pracodawcy 100% pewności, iż bezpieczeństwo na dachu jest zapewnione.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą środków ochrony zbiorowej, zalecamy przeczytać nasz przewodnik. Można oszczędzić bardzo dużo pieniędzy podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

SYSTEMY POWIĄZANE