Barierki na dach blaszany

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Barierki na dach blaszany VECTACO® VBA zostały zaprojektowane do zamocowania na dachach wykonanych z blachy trapezowej. Śrubowanie samowkręcające DBS2 ze stali nierdzewnej A2 wraz z podkładkami uszczelniającymi, gwarantują całkowitą szczelność poszycia dachowego. Balustrady na dach z blachą stanowią jednorazową inwestycję, która nie wymaga ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu. Jako środek ochrony zbiorowej (ŚOZ), wykluczamy decyzję pracownika pracującego na dachu co do zabezpieczenia się lub nie.

Zastosowanie balustrad na dach z blachą VECTACO® VBA

Podstawa aluminiowa barierek na dach blaszany VBA jest zamocowana z góry bezpośrednio do żeber usztywniających. Urządzenie dostarczone przez producenta do montażu śrubowania zapewnia optymalne przewiercenia podstawy balustrady do blachy. Unikamy w ten sposób ryzyka związanego z przewierceniem blachy trapezowej. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu śrubowaniu gwarantujemy całkowitą szczelność poszycia dachowego. Montaż z góry bezpośrednio do blachy trapezowej jest bardzo łatwy i szybki. Barierki dachowe VBA mogą być stosowane nawet na dachach o kącie nachylenia do 10°.

Zalety barierki na dach blaszany VECTACO® VBA

  • pracodawca ma 100% pewności bezpieczeństwa na dachu. Pasywny system asekuracji (ŚOZ). Wykluczamy decyzję pracownika odnośnie zaczepienia się lub nie do systemu asekuracyjnego.
  • brak kosztów utrzymania systemu asekuracyjnego. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów linowych EN 795, balustrady na dach z blachą stanowią jednorazową inwestycję, która nie wymaga ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu.
  • swobodność ruchu na dachu bez ograniczenia liczby pracowników
  • firmy obsługujące urządzenia lub wykonujące prace na dachu jak i pracownicy na dachu, nie muszą posiadać dodatkowych uprawnień do pracy na wysokości. Barierki systemowe VECTACO® stanowią element konstrukcyjny obiektu budowlanego.
  • zestaw zakotwienia balustrady zapewnia całkowitą szczelność dachu.
  • krótki czas realizacji. Bardzo szybki i łatwy montaż dzięki specjalnemu urządzeniu do zamocowania balustrad.

Barierki na dach blaszany VBA wykonane z aluminium

Możliwość wykończenia barierki z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL (na zamówienie). Termolakierowanie (lakierowanie proszkowe) to proces, który zapewnia odpowiednie zabezpieczenie powłoki balustrady aluminiowej. Jest to zalecenia producenta w przypadku kiedy balustrada znajduje się w środowiskach silnie korozyjnych, narażonych na działanie substancji chemicznych, miejscach zanieczyszczonych lub w pobliżu morza.

W zależności od potrzeb możemy zainstalować standardowy słupek prosty lub słupek wygięty. Wygięty słupek stosuje się głównie w sytuacjach gdzie inwestor nie chce aby balustrada była widoczna z dołu budynku. Również w niektórych sytuacjach może być przydatne stosować system do składania balustrad.

Podstawa prawna – norma europejska PN EN 14122-3

Dyrektywa 89/391/EWG, która określa zasady działania prewencyjnego, nadaje priorytet środkom ochrony zbiorowej (ŚOZ) przed środkami ochrony indywidualnej (ŚOI). Przepisy jasno określają, iż, systemy linowe jak i punkty kotwiczące PN EN 795 powinny być wyłącznie stosowane kiedy nie ma możliwości zastosowania środków ochrony zbiorowej takich jak balustrady na dach z blachą VECTACO® VBA.

Barierki na dach blaszany stanowią najbardziej skuteczną ochronę przed upadkiem z dachu. Jako pasywny system zabezpieczający przed upadkiem, wykluczają decyzję pracownika co do zabezpieczenia się lub nie. Bezpieczeństwo na dachu nie zależy od podejścia użytkownika.

Barierki dachowe VECTACO® VBA są certyfikowane zgodnie z normą europejską PN-EN ISO 14122-3 z grudnia 2007 dotyczącą bezpieczeństwa maszyny – stałe środki dostępu do maszyn – część 3: schody, schody drabinowe i balustrady. Należy pamiętać, iż w przypadku braku ścianki attykowej lub oporu na krawędzi wyższej niż 10cm, norma europejska PN EN 14122-3 zobowiązuje do stosowania bortnicy.

Końcowe wnioski

Barierki na dach blaszany VECTACO® VBA to środek ochrony zbiorowej (ŚOZ). Dzięki temu, wykluczamy decyzję pracownika co do zabezpieczenia się lub nie do systemu asekuracyjnego. Specjalnie zaprojektowany zestaw zakotwienia zapewnia całkowitą szczelność dachu. Balustrady na dach z blachą nie wymagają ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu. Pozwalają w ten sposób oszczędzić bardzo dużo pieniędzy podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.

Dzięki szerokiej gamie balustrad systemowych VECTACO®, możemy zaproponować naszym klientom najlepszą opcję w zależności od specyfiki projektu. Proszę się z nami skontaktować, a wyślemy Państwa ofertę dopasowaną do potrzeb projektu.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą barierki dachowej, zachęcamy do przeczytania naszego przewodnika na ten temat.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

DOSTĘPNY BARIERKI DACHOWE