Barierki składane

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Barierki składane są dostępne we wszystkich modelach balustrad systemowych VECTACO®. Balustrady składane można stosować, kiedy należy zachować estetykę budynku lub kiedy złożenie balustrad jest konieczne do wykonania niektórych prac. Jak w przypadku reszty naszych balustrad dachowych, barierki składane nie wymagają ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu. Jest to środek ochrony zbiorowej. Wykluczamy więc decyzję pracownika pracującego na dachu co do zabezpieczenia się lub nie.

Zastosowanie barierki składanej VECTACO®

W niektórych sytuacjach może być konieczne zamontowanie odcinkowo lub docelowo balustrad składanych. Na przykład aby zachować estetykę budynku, pochylając balustrady po ich użytkowaniu, aby zniknęły z zewnętrznego widoku budynku, lub czasami kiedy konieczne jest złożenie balustrady do wykonania niektórych pracTylko jedna osoba wystarczy aby złożyć moduł składany o długości 12 metrów bieżących, co zapewnia szybkie zabezpieczenie dachu podczas interwencji.

System blokowania za pomocą sprężynowego uchwytu umożliwia ustawienie balustrady w 3 pozycjach:

  • Pozycja składana, gdy na dachu nie pracuje żaden pracownik. Poręcz balustrady znajduje się prawie w podłożu.
  • Pozycja pośrednia „Typu odgradzanie” , która sprawia, że obszar niebezpieczeństwa jest bardziej widoczny oraz zmniejsza ryzyko potknięcia podczas chodzenia po dachu. Balustrada pozostaje niewidoczna z zewnątrz.
  • Balustrada w pozycji prostej gwarantuje bezpieczeństwo. Normalna wysokość poręczy.

Zalety stosowania barierki składanej

  • w przeciwieństwie do systemów linowych, pracodawca ma 100% pewności bezpieczeństwa na dachu. Wykluczamy decyzję pracownika odnośnie zaczepienia się lub nie do systemu asekuracyjnego.
  • brak kosztów utrzymania systemu asekuracyjnego. Balustrady systemowe nie wymagają ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu.
  • swobodność ruchu na dachu bez ograniczenia liczby pracowników
  • firmy obsługujące urządzenia lub wykonujące prace na dachu jak i pracownicy na dachu, nie muszą posiadać dodatkowych uprawnień do pracy na wysokości. Barierki składane VECTACO® stanowią element konstrukcyjny obiektu budowlanego.
  • balustrady składane występują we wszystkich naszych modelach barierek dachowych. Można stosować je odcinkowo lub docelowo do zabezpieczenia całego przebiegu krawędzi.
  • bardzo łatwy i szybki montaż.

Podstawa prawna – norma europejska PN EN 14122-3

Dyrektywa 89/391/EWG, która określa zasady działania prewencyjnego, nadaje priorytet środkom ochrony zbiorowej (ŚOZ) przed środkami ochrony indywidualnej (ŚOI). Przepisy jasno określają, iż, systemy linowe jak i punkty kotwiczące PN EN 795 powinny być wyłącznie stosowane kiedy nie ma możliwości zastosowania środków ochrony zbiorowej takich jak balustrady systemowy VECTACO®.

Barierki składane VECTACO® są certyfikowane zgodnie z normą europejską PN-EN ISO 14122-3 z grudnia 2007 dotyczącą bezpieczeństwa maszyny – stałe środki dostępu do maszyn – część 3: schody, schody drabinowe i balustrady.

Końcowe wnioski

Barierki składane VECTACO® to środek ochrony zbiorowej (ŚOZ). Dzięki temu, wykluczamy decyzję pracownika co do zabezpieczenia się lub nie do systemu asekuracyjnego. Balustrady systemowe nie wymagają ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu. Pozwalają w ten sposób oszczędzić bardzo dużo pieniędzy podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego. Balustrady składane są bardzo przydatne w niektórych sytuacjach. Barierki składane są dostępne we wszystkich modelach balustrad systemowych VECTACO®.

Dzięki szerokiej gamie balustrad systemowych VECTACO®, możemy zaproponować naszym klientom najlepszą opcję w zależności od specyfiki projektu. Proszę się z nami skontaktować, a wyślemy Państwa ofertę dopasowaną do potrzeb projektu.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą barierki dachowej, zachęcamy do przeczytania naszego przewodnika na ten temat.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

DOSTĘPNY BARIERKI DACHOWE