Bezwładna masa kotwicząca

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Bezwładna masa kotwicząca STONEKIT służy jako przenośny punkt zaczepowy do zastosowania na dachu płaskim o odpowiedniej nośności. Jest to idealne rozwiązanie na dachach bez możliwości trwałego montażu punktów kotwiczących lub tam gdzie potrzebujemy jedynie tymczasowy system asekuracyjny na okres wykonywania prac wymagających ochrony przed upadkiem. Można instalować STONEKIT w danym miejscu, a następnie przenieść do innej lokalizacji. Masa kotwicząca STONEKIT jest certyfikowana zgodnie z wymaganiami normy PN EN 795: 2012 jako Klasa E.

Jak działa przenośny punkt zaczepowy

Zasada działania polega na ułożeniu go na podłożu bez mocowania do konstrukcji stałej. Dzięki STONEKIT, tworzymy punkt kotwiczący, do którego mogą się zaczepić użytkownicy dachu za pomocą ŚOI. Masa kotwicząca STONEKIT jest przeznaczona do zabezpieczenia do dwóch użytkowników jednocześnie. Można go stosować na dachach płaskich o odpowiedniej nośności (ok. 450 kg/m2) o kącie nachylenia do 5 stopni. Dach powinien posiadać attyki lub opór o minimalnej wysokość 150 mm.

Bezwładna masa kotwicząca STONEKIT składa się z:

  • korpusu urządzenia wykonanego ze stali nierdzewnej z punktem zaczepowym
  • 16 płyt betonowych o wadze 27,5 kg każdy o wymiarach 50x50x5cm

Masę kotwiczącą STONEKIT można również stosować do tworzenia „systemu linowego” (linia życia) zgodnie z normą PN EN 795 klasa C. Jest to przydatne na dachach gdzie nie można ingerować w poszycie dachowe.  

Zalety bezwładnej masy kotwiczącej STONEKIT PN EN 795 E

  • łatwy oraz szybki montaż
  • mały wymiar urządzenia
  • możliwość przenoszenia do innego obszaru niebezpieczeństwa
  • brak ingerencji w poszycie dachowe
  • bardzo konkurencyjna cena
  • przeznaczona dla dwóch użytkowników jednocześnie

Podstawa prawna – norma PN EN 795 klasa E

Bezwładna masa kotwicząca STONEKIT została certyfikowana zgodnie z normą PN EN 795: 2012 klasy E przez niezależną jednostkę notyfikowaną TUV AUSTRIA Services GmbH. Posiada ona znak CE potwierdzający spełnienie wymagań dyrektywy ŚOI.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pracownicy pracujący na wysokości gdzie nie ma zainstalowanych balustrad lub innych środków ochrony zbiorowej, powinni korzystać ze środków ochrony indywidualnej. Brak zainstalowania systemów asekuracyjnych w miejscach gdzie jest ryzyko upadku z wysokości może spowodować pociągnięcie do indywidualnej odpowiedzialności.

Końcowe wnioski

Bezwładna masa kotwicząca STONEKIT to idealne rozwiązanie jako tymczasowy system asekuracyjny na okres wykonywania prac wymagających ochrony przed upadkiem. Na dachach bez możliwości trwałego montażu punktów kotwiczących możemy nawet tworzyć system linowy PN EN 795 C. Jest to jeden z nielicznych przenośnych punktów zaczepowych, który pozwala zabezpieczyć do dwóch użytkowników jednocześnie. Mały wymiar urządzenia oraz łatwy montaż pozwala na szybkie przenoszenie do innego obszaru niebezpieczeństwa. Masa kotwicząca STONEKIT jest certyfikowana zgodnie z wymaganiami normy PN EN 795: 2012 jako Klasa E.  

Jeżeli chcą Państwo poczytać więcej o punktach kotwiczących certyfikowanych zgodnie z normą PN EN 795 , proszę przeczytać nasz przewodnik.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

SYSTEMY POWIĄZANE