Punkty zaczepowe SCISSORSAFE

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Punkty zaczepowe scissorsafe są przeznaczone do zabezpieczenia prac na wysokości w konstrukcjach betonowych gdzie istnieje ryzyko upadku i gdzie do tego momentu nie zaspokoiło się tej potrzeby. Są to przede wszystkim: tarasy, miejsce odbierania materiałów na budowie, otwory na windy, krawędzie budynku, balkonów, itp.

Kiedy stosować punkty zaczepowe scissorsafe®

Jest to unikalne rozwiązanie, które pozwala stworzyć w łatwy sposób punkt kotwiczący do podłączania sprzętu indywidualnej ochrony osób przed upadkiem z wysokości.  Punkty zaczepowe są przeznaczone do zabezpieczenia tylko jednego użytkownika jednocześnie. Natomiast przy stosowaniu z taśmową linką bezpieczeństwa o maksymalnej długości 20 m mogą być zabezpieczone nawet do 4 osób jednocześnie.

Punkty zaczepowe scissorsafe stanowią urządzenie kotwiczące zgodnie z normą europejską PN EN 795:2012 jako klasa B. Posiada on znak CE. 

Specjalnie zaprojektowane kasetki plastikowe umieszczone podczas wylewania betonu tam gdzie planujemy mieć punkt kotwiczący pozwalają tworzyć gniazda ponad głową pracownika. Kasetki plastikowe  są w prosty sposób wbite lub wkręcone bezpośrednio po wewnętrznej stronie szalunku przed wylewaniem betonu. Po utwardzeniu betonu oraz demontażu szalunku, kiedy beton osiągnie 25 Kn/m3 można od razu używać punkty zaczepowe scissorsafe wraz z elementami ŚOI. Punkty zaczepowe scissorsafe są przeznaczone do zastosowania na stropach betonowych o minimalnej grubości 170 mm.

W składzie systemu asekuracyjnego jest specjalnie zaprojektowane urządzenie kotwiczące (nożyczki = scissors) które jest włożone do gniazda a następnie zablokowane za pomocą zastrzaśnika 100mm (22 Kn). Powstają w ten sposób certyfikowane zgodnie z normą PN EN 795 klasa B punkty zaczepowe scissorsafe o wytrzymałości 12 Kn w każdym kierunku działania urządzenia. Urządzenie kotwiczące SCISSORS to punkt kotwiczący do wielorazowego użytku (wyciągany) wyprodukowany ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości tak aby mógł być używany przez wiele lat.

Dlaczego warto kupić punkty zaczepowe SCISSORSAFE?

Punkty zaczepowe scissorsafe zostały zaprojektowane zgodnie z normą europejską PN EN 795:2012 jako klasa B. Ochrona przed upadkiem z wysokości – Urządzenia kotwiczące – Wymagania i badania. Pozytywnie przeszły testy statyczne oraz dynamiczne wymagane przez ww. normę.

Dzięki elementowi straconemu (specjalnie zaprojektowana kasetka plastikowa z dyskiem pozycjonującym) jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne. Może być ona zastosowana zarówno podczas budowy jak i przy późniejszej konserwacji obiektu budowlanego w celu zabezpieczenia przeprowadzonych prac na wysokości.

Najważniejsze zalety punkty zaczepowe scissorsafe EN 795:

    1. niezawodność oraz wielofunkcyjność
    2. bardzo ekonomiczne rozwiązania
    3. możliwość stworzenia poziomego systemu asekuracyjnego
    4. rozwiązanie tymczasowe oraz docelowe do zabezpieczenia prac na wysokości przy utrzymaniu oraz konserwacji budynku

Jeżeli chcą Państwo poczytać więcej o punktach kotwiczących certyfikowanych zgodnie z normą PN EN 795 , proszę przeczytać nasz przewodnik.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

SYSTEMY POWIĄZANE