Pomosty technologiczne

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Pomosty technologiczne VECTAWAY® służą do zabezpieczenia dostępu autoryzowanego personelu do urządzeń technicznych zainstalowanych na dachach budynków lub hal przemysłowych. Jest to urządzenie wykonane z aluminium więc nie stanowi ono żadnego obciążenia na dachu. Nasze pomosty technologiczne VECTAWAY® są certyfikowane zgodnie z normą europejską PN EN 14122-2.

Zastosowanie pomostów technologicznych VECTAWAY®

Zaprojektowaliśmy pomosty technologiczne VECTAWAY® tak aby zapewnić bezpieczny i wygodny dostęp do urządzeń technicznych podczas pracy konserwacyjnej, remontów maszyn, itp. zainstalowanych na dachach. Dzięki plastikowym obciążnikom o wadze 25 kg zamocowanym na ramionach, unikamy jakichkolwiek przywierceń do poszycia dachu. System jest stabilny i jest w stanie przenieść siły określone w przepisach. Inne zakotwienia również są dostępne.

Jako konstrukcja modułowa, zmontowanie pomostów sprowadza się do poskładania gotowych elementów i poskręcania ich zgodnie z dostarczoną przez producenta instrukcją. Antypoślizgowa powierzchnia zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Pomosty technologiczne VECTAWAY® wykonane są z aluminium 6063 T6. W ofercie posiadamy również wykończenia z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL. Jest to urządzenie lekkie i nie wymagające żadnej konserwacji.

Podstawa prawna – norma europejska PN EN 14122-2

Zaprojektowaliśmy pomosty technologiczne VECTAWAY® zgodnie z normą europejską PN-EN ISO 14122-2 z grudnia 2007 dotycząca bezpieczeństwa maszyny – stałe środki dostępu do maszyn – część 2: pomosty robocze i przejścia. Nasze podesty dachowe pozytywnie przeszły testy wymagane przez ww. normy.

Końcowe wnioski

Pomosty technologiczne VECTAWAY® to idealne rozwiązanie kiedy nie ma możliwości zakotwienia pomostów bezpośrednio do poszycia dachu. Pomosty aluminiowe VECTAWAY® to urządzenie lekkie, które nie obciąży prawie dachu. Dzięki temu, iż są to pomostów z aluminium gwarantujemy wieloletni okres użytkowania bez żadnego specjalnego utrzymania. . Jest to inwestycja jednorazowa, która pozwala oszczędzać na kosztach utrzymania obiektu budowlanego. Większość naszych klientów wykonują montaż sami.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą środków ochrony zbiorowej, zalecamy przeczytać nasz przewodnik. Można oszczędzić bardzo dużo pieniędzy podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

SYSTEMY POWIĄZANE