Punkty kotwiące

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Punkty kotwiące SAFEX® stanowią urządzenie kotwiczące zgodnie z normą europejską PN EN 795: 2012 klasa A.  Są to urządzenia znane również jako strukturalne punkty kotwiczące, ponieważ mocują się do konstrukcji utrzymującej w sposób stały. Szeroki wybór dostępnych zakotwień pozwala SAFEX® zapewnić bezpieczeństwo w każdej sytuacji oraz każdego rodzaju konstrukcji utrzymującej (beton, drewno, blacha trapezowa, stalowe dźwigary, itp.).

Kiedy stosować punkty kotwiące SAFEX®

Punkty kotwiące SAFEX® są przeznaczone do podłączania sprzętu indywidualnej ochrony osób przed upadkiem, służącego do wykonywania prac na wysokości wymagających niewielkich przemieszczeń. Do podstawy urządzenia zamocowany jest punkt zaczepowy ze stali nierdzewnej który obraca się 360°.

Specjalnie zaprojektowane urządzenie pochłania energię w razie upadku użytkownika tak aby nie uszkodzić konstrukcji utrzymującej. W zależności od potrzeb, jest ona dostarczana z podstawą lub bez. Wysokość punktu kotwiczącego jest dopasowana do charakterystyki prac. Punkty kotwiące SAFEX® są przeznaczone do stosowania tylko przez jednego użytkownika jednocześnie.

Dostępne modele punktów kotwiących SAFEX

  • SAFEX ESE: Jest to standardowy model z podstawą z otworami do mocowania do podłoża betonowego, stalowego i drewnianego. Dostępny przy wysokościach 300, 400, 500, 600 i 700 mm. Również dostępne mocowanie zaciskowe do belek stalowych lub drewnianych.
  • SAFEX ESE OF: Bez podstawy, dzięki czemu można go przykręcić bezpośrednio do drewnianych belek i stalowych dźwigarów lub zamocować bezpośrednio do betonu kotwą chemiczną. Dostępna wysokość 500mm.
  • SAFEX ESE TR: Przeznaczony do zamocowania do blachy trapezowej o minimalnej wysokości 85 mm oraz minimalnej grubości 0,75 mm. Dostępny przy wysokościach 300, 400, 500, 600 i 700 mm.
  • SAFEX ESE LIGHT: jest to urządzenia kotwiczący przeznaczony do mocowania na fasadach wykonanych z betonu, drewna lub stali. Można go stosować jako punkt kotwiczący do zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości lub nawet jako system przytrzymujący dla personelu pracującego na krawędzi.

Podstawa prawna – norma PN EN 795

Punkty kotwiące SAFEX® zostały zbadane i certyfikowane zgodnie z normą europejską PN EN 795: 2012 jako punkty kotwiczące klasy A.

Końcowe wnioski

Punkty kotwiące SAFEX® są specjalnie zaprojektowane aby chronić konstrukcję utrzymującą w razie upadku użytkownika. Jest to niezwykle ważne w przypadku dachów blaszanych. Szeroki wybór dostępnych zakotwień pozwala SAFEX® zapewnić bezpieczeństwo na każdym rodzaju dachu. Urządzenie kotwiczące SAFEX spełnia wymagania PN EN 795: 2012 klasy A.

Jeżeli chcą Państwo poczytać więcej o punktach kotwiczących certyfikowanych zgodnie z normą PN EN 795 , proszę przeczytać nasz przewodnik.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

SYSTEMY POWIĄZANE