Barierki na dachach blaszanych izolowanych

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Barierki na dachach blaszanych izolowanych VECTACO® VBE gwarantują idealną szczelność poszycia dachowego. Podstawa balustrady jest przymocowana bezpośrednio do blachy trapezowej ocieplonego dachu. Jest to rozwiązanie certyfikowane zgodnie z normą europejską PN EN 14122-3. Jako środek ochrony zbiorowej wyklucza decyzję pracownika pracującego na dachu co do zabezpieczenia się lub nie. Pracodawca ma 100% pewności bezpieczeństwa na dachu. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów linowych EN 795, barierki ochronne nie wymagają ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu. Jest to duża oszczędność podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.

Zastosowanie barierki na dachach blaszanych izolowanych VECTACO® VBE

Balustrady VECTACO® VBE opierają się na takiej samej technologii zamocowania jak nasze barierki  na dach blaszany VECTACO® VBA. Specjalnie zaprojektowana podstawa jest zamocowana z góry bezpośrednio do żeber usztywniających blachy trapezowej. Poszczególne elementy systemu asekuracyjnego gwarantują idealną szczelność poszycia dachowego. Podczas montażu, można stosować urządzenie dostarczone przez producenta balustrad, które zapewnia optymalne przewiercenia blaszki do blachy trapezowej. Unikamy w ten sposób ryzyka związanego z przewierceniem blachy trapezowej.

W przypadku ocieplonych dachów blaszanych stosujemy łącznik BE, który przechodzi przez warstwę izolacyjną dachu i stanowi podstawę do zamocowania barierki systemowej VECTACO®. Istnieje nawet mozliwość zainstalowania podkładki z poliamidu oraz wypełnionej rury z pianką, które zapewniają odpowiednią przegrodę termiczną. Uzyskamy w ten sposób bardziej wydajną izolację termiczną dachu. Balustrady na dach blaszany ocieplony VECTACO® VBE mogą być stosowane nawet na dachach o kącie nachylenia do 10°.

barierki-systemowe-dach-izolacja

Zalety balustrady na dach blaszany ocieplony VECTACO® VBE

  • pracodawca ma 100% pewności bezpieczeństwa na dachu. Pasywny system asekuracji (ŚOZ). Wykluczamy decyzję pracownika odnośnie zaczepienia się lub nie do systemu asekuracyjnego.
  • brak kosztów utrzymania systemu asekuracyjnego. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów linowych EN 795, barierki na dachach blaszanych izolowanych nie wymagają ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu. Barierki systemowe VECTACO® stanowią element konstrukcyjny obiektu budowlanego. Jest to duża oszczędność podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.
  • swobodność ruchu na dachu bez ograniczenia liczby pracowników w przeciwieństwie do systemów linowych PN EN 795
  • firmy obsługujące urządzenia lub wykonujące prace na dachu jak i pracownicy na dachu, nie muszą posiadać dodatkowych uprawnień do pracy na wysokości.
  • zestaw zakotwienia balustrady zapewnia całkowitą szczelność dachu.
  • krótki czas realizacji. Bardzo szybki i łatwy montaż dzięki specjalnemu urządzeniu do zamocowania balustrad.

Barierki na dachach blaszanych izolowanych VBE wykonane z aluminium

Możliwość wykończenia balustrady z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL (na zamówienie). Termolakierowanie (lakierowanie proszkowe) to proces, który zapewnia odpowiednie zabezpieczenie powłoki balustrady aluminiowej. Jest to zalecanenia producenta w przypadku kiedy balustrada znajduje się w środowiskach silnie korozyjnych, narażonych na działanie substancji chemicznych, miejscach zanieczyszczonych lub w pobliżu morza.

W zależności od potrzeb możemy zainstalować standardowy słupek prosty lub słupek wygięty. Wygięty słupek stosuje się głównie w sytuacjach gdzie inwestor nie chce aby balustrada była widoczna z dołu budynku. Również w niektórych sytuacjach może być przydatne stosować system do składania balustrad.

Podstawa prawna – norma europejska PN EN 14122-3

Dyrektywa 89/391/EWG, która określa zasady działania prewencyjnego, nadaje priorytet środkom ochrony zbiorowej (ŚOZ) przed środkami ochrony indywidualnej (ŚOI). Przepisy jasno określają, iż, systemy linowe jak i punkty kotwiczące PN EN 795 powinny być wyłącznie stosowane kiedy nie ma możliwości zastosowania środków ochrony zbiorowej takich jak barierki na dachach blaszanych izolowanych VECTACO® VBE. 

Balustrady systemowe stanowią najbardziej skuteczną ochronę przed upadkiem z dachu. Jako pasywny system zabezpieczający przed upadkiem, wykluczają decyzję pracownika co do zabezpieczenia się lub nie. Bezpieczeństwo na dachu nie zależy od podejścia użytkownika.

Balustrady na dach blaszany ocieplony VECTACO® VBE są certyfikowane zgodnie z normą europejską PN-EN ISO 14122-3 z grudnia 2007 dotyczącą bezpieczeństwa maszyny – stałe środki dostępu do maszyn – część 3: schody, schody drabinowe i balustrady. Należy pamiętać, iż w przypadku braku ścianki attykowej lub oporu na krawędzi wyższej niż 10cm, norma europejska PN EN 14122-3 zobowiązuje do stosowania bortnicy.

Końcowe wnioski

Barierki na dachach blaszanych izolowanych VECTACO® VBE mocuje się z góry bezpośrednio do żeber usztywniających blachę trapezową ocieplonego dachu. Łącznik BE przechodzi przez warstwę izolacyjną dachu i stanowi podstawę do zamocowania barierki systemowej VECTACO®. Poszczególne części urządzenia gwarantują idealną szczelność poszycia dachowego oraz izolację termiczną. Barierki dachowe VECTACO® VBE to środek ochrony zbiorowej (ŚOZ). Dzięki temu, wykluczamy decyzję pracownika co do zabezpieczenia się lub nie do systemu asekuracyjnego. Balustrady systemowe VECTACO® nie wymagają ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu. Pozwalają w ten sposób oszczędzić bardzo dużo pieniędzy podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.

Dzięki szerokiej gamie balustrad systemowych VECTACO®, możemy zaproponować naszym klientom najlepszą opcję w zależności od specyfiki projektu. Proszę się z nami skontaktować, a wyślemy Państwa ofertę dopasowaną do potrzeb projektu.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą barierki dachowej, zachęcamy do przeczytania naszego przewodnika na ten temat.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

DOSTĘPNY BARIERKI DACHOWE