Barierki ochronne na attyce

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Barierki ochronne na attyce VECTACO® VS są zamocowane bezpośrednio do górnej części ściany attykowej. Zestaw do zamocowania podstawy balustrady zagwarantuje idealną szczelność ścianki attykowej. Jest to bardzo tanie rozwiązanie, które pozwala szybko zabezpieczyć krawędź dachu. Bardzo prosty i szybki montaż. Balustrady asekuracyjne na attyce VECTACO® VS nie wymagają ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu. Jest to duża oszczędność podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego. Na dodatek, wykluczamy decyzję pracownika pracującego na dachu co do zabezpieczenia się lub nie.

Zastosowanie barierki ochronnej na attyce VECTACO® VS

Balustrady asekuracyjne VS można zamocować na attyce metalowej oraz na stropach i attykach betonowych nie izolowanych. Całkowita szczelność attyki jest zapewniona dzięki specjalnie zaprojektowanemu zestawowi membrany, śrub oraz podkładki kauczukowej. Mocowanie balustrad za pomocą kotwy chemicznej zapewnia również wodoszczelność oraz zapobiega infiltracji wody na konstrukcji betonowej. Minimalna odległość podstawy balustrady do krawędzi to 60mm. W przypadku zamocowania do attyki, minimalna szerokość attyki to 125mm.

barierki-dachowe-mocowanej-do-attyki
 • A: 1 x gumowa uszczelka (docięte do kształtu podstawy, która ma być umieszczona między podstawą a jej wsparciem).
 • B: 2 x podkładki gumowe.
 • C: 2 x szerokie podkładki M10.
 • D: 2 x nakrętki H M10.

Zalety balustrady asekuracyjnej na attyce VECTACO® VS

 • pracodawca ma 100% pewności bezpieczeństwa na dachu. Pasywny system asekuracji (ŚOZ). Wykluczamy decyzję pracownika odnośnie zaczepienia się lub nie do systemu asekuracyjnego.
 • brak kosztów utrzymania systemu asekuracyjnego. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów linowych EN 795, barierki ochronne na attyce nie wymagają ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu. Barierki systemowe VECTACO® stanowią element konstrukcyjny obiektu budowlanego. Jest to duża oszczędność podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.
 • swobodność ruchu na dachu bez ograniczenia liczby pracowników w przeciwieństwie do systemów linowych PN EN 795
 • firmy obsługujące urządzenia lub wykonujące prace na dachu jak i pracownicy na dachu, nie muszą posiadać dodatkowych uprawnień do pracy na wysokości.
 • zestaw zakotwienia balustrady zapewnia całkowitą szczelność oraz zapobiega infiltracji wody.
 • krótki czas realizacji. Bardzo łatwy sposób montażu, który pozwala samodzielnie wykonać montaż większości naszym klientom.
 • znakomita cena. Bardzo ekonomiczne rozwiązanie do zabezpieczenia krawędzi dachu.

Barierki ochronne na attyce VS wykonane z aluminium

Możliwość wykończenia balustrady z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL (na zamówienie). Termolakierowanie (lakierowanie proszkowe) to proces, który zapewnia odpowiednie zabezpieczenie powłoki balustrady aluminiowej. Jest to zalecane przez producenta w przypadku kiedy balustrada jest zainstalowana w środowiskach silnie korozyjnych, narażonych na działanie substancji chemicznych, miejscach zanieczyszczonych lub w pobliżu morza.

W zależności od potrzeb możemy zainstalować standardowy słupek prosty lub słupek wygięty. Wygięty słupek stosuje się w sytuacjach gdzie inwestor nie chce aby balustrada była widoczna z dołu budynku. Również w niektórych sytuacjach może być przydatne stosować system do składania balustrad.

Podstawa prawna – norma europejska PN EN 14122-3

Dyrektywa 89/391/EWG, która określa zasady działania prewencyjnego, nadaje priorytet środkom ochrony zbiorowej (ŚOZ) przed środkami ochrony indywidualnej (ŚOI). Przepisy jasno określają, iż, systemy linowe jak i punkty kotwiczące PN EN 795 powinny być wyłącznie stosowane kiedy nie ma możliwości zastosowania środków ochrony zbiorowej takich jak barierki ochronne na attyce VECTACO® VBA. 

Balustrady systemowe stanowią najbardziej skuteczną ochronę przed upadkiem z dachu. Jako pasywny system zabezpieczający przed upadkiem, wykluczają decyzję pracownika co do zabezpieczenia się lub nie. Bezpieczeństwo na dachu nie zależy od podejścia użytkownika.

Balustrady asekuracyjne na attyce VECTACO® VS są certyfikowane zgodnie z normą europejską PN-EN ISO 14122-3 z grudnia 2007 dotyczącą bezpieczeństwa maszyny – stałe środki dostępu do maszyn – część 3: schody, schody drabinowe i balustrady. Należy pamiętać, iż w przypadku braku ścianki attykowej lub oporu na krawędzi wyższej niż 10cm, norma europejska PN EN 14122-3 zobowiązuje do stosowania bortnicy.

Końcowe wnioski

Barierki ochronne VECTACO® VS można zamocować na attyce metalowej oraz na stropach i attykach betonowych nie izolowanych. Zestaw zakotwienia balustrady zapewnia całkowitą szczelność oraz zapobiega infiltracji wody. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie do zabezpieczenia krawędzi dachu. System modułowy zapewnia bardzo szybki i łatwy montaż. W przeciwieństwie do systemów linowych PN EN795 nie wymaga ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu. Jest to duża oszczędność podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.

Dzięki szerokiej gamie balustrad systemowych VECTACO®, możemy zaproponować naszym klientom najlepszą opcję w zależności od specyfiki projektu. Proszę się z nami skontaktować, a wyślemy Państwa ofertę dopasowaną do potrzeb projektu.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą barierki dachowej, zachęcamy do przeczytania naszego przewodnika na ten temat.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

DOSTĘPNY BARIERKI DACHOWE