Pomosty aluminiowe

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Pomosty aluminiowe VECTAWAY® służą do zabezpieczenia dostępu na lekkich oraz śliskich dachach budynków lub hal przemysłowych. Jest to urządzenie lekkie, które nie stanowi prawie żadnego obciążenia na dachu. Szeroki wachlarz zakotwień pozwala zamocować podesty dachowe do każdego rodzaju dachu. Jest to rozwiązanie certyfikowane zgodnie z normą europejską PN EN 14122-2.

Zastosowanie podestów dachowych VECTAWAY®

Możemy stosować pomosty aluminiowe VECTAWAY® na dachach o kącie nachylenia nawet do 20˚. Antypoślizgowa powierzchnia zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas poruszania się po dachu. Jako konstrukcja modułowa, zmontowanie pomostów sprowadza się do poskładania gotowych elementów i poskręcania ich zgodnie z dostarczoną przez producenta instrukcją. Możemy w ten sposób zamontować poręcze po jednej lub obu stronach podestu dachowego, bortnicy, itp.

Nasze pomosty aluminiowe VECTAWAY® są wykonane z aluminium 6063 T6 a wykończenie jest na znakomitym poziomie. W ofercie posiadamy również wykończenia z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL. Jest to urządzenie lekkie i nie wymagające żadnej konserwacji. Tylko 14 kg/mb w przypadku pomostu o 600 mm szerokości oraz 16 kg/mb w przypadku pomostu o 800 mm szerokości.

Dzięki szerokiemu asortymentowi akcesoriów mocujących, możemy mocować pomosty aluminiowe na stałe do wszelkiego rodzaju dachów. Na dachach krytych blachą, na dachach z blachą rąbek stojący, na dachach z fibrocementu, itp.

Podstawa prawna – pomosty aluminiowe PN EN 14122-2

Zaprojektowaliśmy pomosty aluminiowe VECTAWAY® zgodnie z normą europejską PN-EN ISO 14122-2 z grudnia 2007 dotycząca bezpieczeństwa maszyny – stałe środki dostępu do maszyn – część 2: pomosty robocze i przejścia. Nasze podesty dachowe pozytywnie przeszły testy wymagane przez ww. normy.

Końcowe wnioski

Możemy stosować podesty dachowe na dachach o kącie nachylenia nawet do 20˚. Pomosty aluminiowe VECTAWAY® to urządzenie lekkie, które nie obciąży prawie dachu. Szeroki wachlarz zakotwień pozwala zamocować podest dachowy do wszelkiego rodzaju dachu. Dzięki temu, iż są one wykonane z aluminium 6063 T6 gwarantujemy wieloletni okres użytkowania bez żadnego specjalnego utrzymania. Jest to inwestycja jednorazowa, która pozwala oszczędzać na kosztach utrzymania obiektu budowlanego.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą środków ochrony zbiorowej, zalecamy przeczytać nasz przewodnik. Można oszczędzić bardzo dużo pieniędzy podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

SYSTEMY POWIĄZANE