Punkty kotwiczące taśmowe EN 795

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Punkty kotwiczące taśmowe PN EN 795 to urządzenie kotwiczące zaprojektowane w celu stworzenia na budowie punktu zapewniającego podłączenie szelek bezpieczeństwa w miejscu ryzyka upadku. Jest to idealne rozwiązanie do zabezpieczenia osób pracujących na wysokości podczas odbierania materiałów na budowie, pracy w okolicach otworów na windy, balkony, tarasy, itp.

Jak działa zaczep taśmowy PN EN 795

Zaczep taśmowy PN EN 795 jest zamocowany w środku konstrukcji żelbetowej. Punkt kotwiczący taśmowy posiada pętlę, która jest zakładana na pręty zbrojeniowe przed zalaniem betonu. Po drugiej stronie, urządzenie posiada klamrę stalową aby zamocować wybrany sprzęt ochrony indywidualnej. Po ustąpieniu ryzyka upadku tylko należy przeciąć taśmę aby usunąć urządzenie. Zaczep taśmowy jest przeznaczony do wykorzystywania tylko przez jedną osobę jednocześnie.

Punkty kotwiczące taśmowy może być również zastosowany do zabezpieczenia osób pracujących na dachach, mostach lub wiaduktach.

punkt-asekuracji-tasmowej

Zalety punktu kotwiczącego taśmowego PN EN 795

  • bardzo ekonomiczne rozwiązanie służące do wykonywania prac na wysokości wymagających niewielkich przemieszczeń.
  • niezawodność oraz wielofunkcyjność
  • zaczep taśmowy znajduje się podczas budowy zawsze tam gdzie istnieje ryzyko upadku z wysokości
  • różne modele w zależności od wysokości sufitu
  • można stosować urządzenie 2 lata od momentu jego montażu
  • możliwość stworzenia poziomego systemu asekuracyjnego

Podstawa prawna – norma PN EN 795

Punkty kotwiczące taśmowe zostały przetestowane i certyfikowane pozytywnie zgodnie z normą europejską PN EN 795:1996 jako klasa A1 – Ochrona przed upadkiem z wysokości – Urządzenia kotwiczące – Wymagania i badania.  Są to urządzenia znane również jako strukturalne punkty kotwiczące ponieważ są one mocowane do konstrukcji w sposób stały. Zaczep taśmowy można stosować z urządzeniem samohamownym, zgodnym z normą EN 360.

Końcowe wnioski

Punkty kotwiczące taśmowe PN EN 795 to idealne rozwiązanie do zabezpieczenia osób pracujących na wysokości. Zaczep taśmowy stanowi strukturalny punkt kotwiczący certyfikowany zgodnie z normą PN EN 795. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Po ustąpieniu ryzyka upadku tylko należy przeciąć taśmę aby usunąć urządzenie. Przeznaczony do wykorzystywania tylko przez jedną osobę jednocześnie.

Jeżeli chcą Państwo poczytać więcej o punktach kotwiczących certyfikowanych zgodnie z normą PN EN 795, proszę przeczytać nasz przewodnik.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

SYSTEMY POWIĄZANE