Barierki mocowane do boku attyki

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Barierki mocowane do boku attyki VECTACO® VA-VAD to ekonomiczne rozwiązanie do zabezpieczenia krawędzi dachów. Szeroki wachlarz zakotwienia pozwala zainstalować barierki VECTACO® do każdego rodzaju attyki. Balustrady systemowe VECTACO® stanowią element konstrukcyjny obiektu budowlanego. Nie wymagają więc ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu. Na dodatek, jako środek ochrony zbiorowej (ŚOZ), wykluczamy decyzję pracownika pracującego na dachu co do zabezpieczenia się lub nie.

Zastosowanie barierki mocowanej do boku attyki VECTACO®

Barierki mocowane do boku attyki VECTACO® VA-VAD można zamocować bezpośrednio do attyki po zewnętrznej jak i po wewnętrznej stronie. W zależności czy attyka ma izolacja czy nie, można wybierać odpowiedni element zakotwienia.

balustrady-ochronny-attyki

Model VA jest przeznaczony do attyk bez okapów oraz bez ocieplenia. Podstawa balustrady jest mocowana bezpośrednio do attyki.

balustrady-dachowe-attyki

Jeżeli na ścianie attykowej jest okap lub obróbka blacharska albo cienka warstwa izolacyjna, wtedy stosujemy standardowy model VAD z przesunięciem 60mm. W zależności od potrzeby, możemy nawet przesunąć słupek balustrady do wewnątrz budynku aż do 116mm za pomocą dystansu.

barierki-mocowane-boku-attyki ocieplonej

Jeżeli występuje gruba warstwa izolacyjna na ściance attykowej, możemy wtedy stosować uchwyt dystansowy /łącznik. Jest on wyprodukowany na wymiar podany przez klienta w zależności od grubości warstwy izolacyjnej. Balustrada do ocieplonej attyki jest dopasowana do warstwy izolacyjnej.

Największym atutem naszych balustrad systemowych jest łatwy sposób montażu, który pozwala samodzielnie wykonać montaż większości naszym klientom. Nasz dział techniczny doradza klientom jak wykonać montaż aby był on zgodny z normą PN EN 14122-3.

Zalety barierki mocowanej do boku attyki VECTACO®

  • stanowi bardzo ekonomiczne rozwiązanie do zabezpieczenia krawędzi dachu
  • pracodawca ma 100% pewności bezpieczeństwa na dachu. Pasywny system asekuracji (ŚOZ). Wykluczamy decyzję pracownika odnośnie zaczepienia się lub nie do systemu asekuracyjnego.
  • brak kosztów utrzymania systemu asekuracyjnego. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów linowych EN 795, balustrady stanowią jednorazową inwestycję, która nie wymaga ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu.
  • swobodność ruchu na dachu bez ograniczenia liczby pracowników
  • firmy obsługujące urządzenia lub wykonujące prace na dachu jak i pracownicy na dachu, nie muszą posiadać dodatkowych uprawnień do pracy na wysokości. Barierki systemowe VECTACO® stanowią element konstrukcyjny obiektu budowlanego.
  • zestaw zakotwienia balustrady zapewnia całkowitą szczelność ścianki attykowej.
  • krótki czas realizacji. Bardzo szybki i łatwy montaż.

Barierki mocowanej do boku attyki wykonane z aluminium

Możliwość wykończenia barierki dachowej z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL (na zamówienie). Termolakierowanie (lakierowanie proszkowe) to proces, który zapewnia odpowiednie zabezpieczenie powłoki balustrady aluminiowej. Jest to zalecenia producenta kiedy balustrada znajduje się w środowiskach silnie korozyjnych, narażonych na działanie substancji chemicznych, miejscach zanieczyszczonych lub w pobliżu morza.

W zależności od potrzeb możemy zainstalować standardowy słupek prosty lub słupek wygięty. Wygięty słupek zaleca się w sytuacjach gdzie inwestor nie chce aby balustrada była widoczna z dołu budynku. Również w niektórych sytuacjach może być przydatne stosować system do składania balustrad.

Podstawa prawna – norma europejska PN EN 14122-3

Dyrektywa 89/391/EWG, która określa zasady działania prewencyjnego, nadaje priorytet środkom ochrony zbiorowej (ŚOZ) przed środkami ochrony indywidualnej (ŚOI). Przepisy jasno określają, iż, systemy linowe jak i punkty kotwiczące PN EN 795 powinny być wyłącznie stosowane kiedy nie ma możliwości zastosowania środków ochrony zbiorowej takich jak balustrady do ocieplonej attyki VECTACO® VA-VAD.

Barierki mocowane do boku attyki stanowią najbardziej skuteczną ochronę przed upadkiem z dachu. Jako pasywny system zabezpieczający przed upadkiem, wykluczają decyzję pracownika co do zabezpieczenia się lub nie. Bezpieczeństwo na dachu nie zależy od podejścia użytkownika.

Balustrady do ocieplonej attyki VECTACO® VA-VAD są certyfikowane zgodnie z normą europejską PN-EN ISO 14122-3 z grudnia 2007 dotyczącą bezpieczeństwa maszyny – stałe środki dostępu do maszyn – część 3: schody, schody drabinowe i balustrady.

Końcowe wnioski

Barierki mocowane do boku attyki VECTACO® VA-VAD to środek ochrony zbiorowej (ŚOZ). Dzięki temu, wykluczamy decyzję pracownika co do zabezpieczenia się lub nie do systemu asekuracyjnego. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Na dodatek, balustrady do ocieplonej attyki nie wymagają ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu. Pozwalają w ten sposób oszczędzić bardzo dużo pieniędzy podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego. Dzięki dostępnym zakotwieniom możemy zainstalować tego typu balustrady do każdego rodzaju attyki.

Dzięki szerokiej gamie balustrad systemowych VECTACO®, możemy zaproponować naszym klientom najlepszą opcję w zależności od specyfiki projektu. Proszę się z nami skontaktować, a wyślemy Państwa ofertę dopasowaną do potrzeb projektu.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą barierki dachowej, zachęcamy do przeczytania naszego przewodnika na ten temat.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

DOSTĘPNY BARIERKI DACHOWE