Pomosty na dach szedowy

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Pomosty na dach szedowy VECTAWAY® służą do zabezpieczenia dostępu na lekkich oraz śliskich dachach typu „szed”. Jest to urządzenie wykonane z aluminium więc nie stanowi ono żadnego obciążenia na dachu. Nasze pomosty dachowe VECTAWAY® są certyfikowane zgodnie z normą europejską PN EN 14122-2. Jest to proste i tanie rozwiązanie.

Zastosowanie pomostów na dach szedowy VECTAWAY®

Pomosty na dach szedowy VECTAWAY® pozwalają na bezpieczne oraz wygodne przejścia przez tak zwany „szed”. Są to dachy szczególnie niebezpieczne z powodu wystąpienia gwałtownych skoków. Dzięki plastikowym obciążnikom o wadze 25 kg zamocowanym na ramionach, unikamy jakichkolwiek przywierceń do poszycia dachu. System jest stabilny i jest w stanie przenieść siły określone w przepisach. Inne zakotwienia również są dostępne.

Pomosty na dach szedowy VECTAWAY® wykonane są z aluminium 6063 T6. W ofercie posiadamy również wykończenia z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL. Jest to urządzenie lekkie i nie wymagające żadnej konserwacji.

Dzięki szerokiemu asortymentowi akcesoriów mocujących, możemy mocować pomosty dachowe na stałe do wszelkiego rodzaju dachów. Na dachach krytych blachą, na dachach z blachą rąbek stojący, na dachach z fibrocementu, itp.

Podstawa prawna – pomosty dachowe PN EN 14122-2

Zaprojektowaliśmy pomosty na dach szedowy VECTAWAY® zgodnie z normą europejską PN-EN ISO 14122-2 z grudnia 2007 dotycząca bezpieczeństwa maszyny – stałe środki dostępu do maszyn – część 2: pomosty robocze i przejścia. Nasze pomosty dachowe pozytywnie przeszły testy wymagane przez ww. normy.

Końcowe wnioski

Pomosty na dach szedowy VECTAWAY® to proste i tanie rozwiązanie zapewniające bezpieczny i wygodny dostęp instalacji na dachach typu „szed”. Pomosty dachowe VECTAWAY® to urządzenie lekkie, które nie obciąży prawie dachu. Dzięki temu, iż są to urzadzenie z aluminium gwarantujemy wieloletni okres użytkowania bez żadnego specjalnego utrzymania. Jest to inwestycja jednorazowa, która pozwala oszczędzać na kosztach utrzymania obiektu budowlanego.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą środków ochrony zbiorowej, zalecamy przeczytać nasz przewodnik. Można oszczędzić bardzo dużo pieniędzy podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

SYSTEMY POWIĄZANE