Barierki do stropu z izolacją

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Barierki do stropu z izolacją VECTACO® VDE posiadają specjalnie zaprojektowany zestaw aluminiowych uchwytów oraz podkładki z poliamidy, które zapewniają całkowitą szczelność dachu. Opatentowany element zakotwienia balustrady pozwala unikać nawet powstania mostów termicznych. Jako środek ochrony zbiorowej (ŚOZ) bezpieczeństwo na dachu jest zawsze zagwarantowane niezależnie od podejścia pracownika. Balustrady do stropu izolowanego stanowią jednorazową inwestycję, która nie wymaga ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu.

Zastosowanie balustrad do stropu izolowanego VECTACO® VDE

Balustrady VECTACO® VDE są przeznaczone do stropów budynków gdzie jest warstwa izolacyjna oraz do tak zwanych „zielonych dachów”. Podstawa balustrady wyprodukowana jest na wymiar w zależności od grubości izolacji na dachu. Zapewniamy w ten sposób całkowite uszczelnienie dachu. Opatentowany system Sabot D pozwala unikać nawet powstania mostów termicznych. System modułowy gwarantuje bardzo szybki oraz łatwy montaż.

Zalety barierki do stropu z izolacją VECTACO® VDE

  • pracodawca ma 100% pewności, iż bezpieczeństwo na dachu nie zależy od podejścia pracownika. Pasywny system asekuracji (ŚOZ).
  • brak kosztów utrzymania systemu asekuracyjnego. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów linowych EN 795, balustrady do stropu izolowanego stanowią jednorazową inwestycję, która nie wymaga ani rocznych przeglądów ani szkolenia użytkowników dachu.
  • firmy obsługujące urządzenia lub wykonujące prace na dachu jak i pracownicy na dachu, nie muszą posiadać dodatkowych uprawnień do pracy na wysokości. Barierki systemowe VECTACO® stanowią element konstrukcyjny obiektu budowlanego.
  • zestaw zakotwienia balustrady zapewnia całkowitą szczelność dachu.
  • krótki czas realizacji. Bardzo szybki montaż.

Barierki do stropu z izolacją VDE wykonane z aluminium

Dzięki balustradom aluminiowym VECTACO® unikamy wszelkich kosztów utrzymania jakie powstają przy stosowaniu balustrad stalowych. Możliwość wykończenia barierki z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL (na zamówienie).

Termolakierowania (lakierowanie proszkowe) to proces, który zapewnia odpowiednie zabezpieczenie powłoki balustrady aluminiowej. Jest to zalecanie producenta kiedy balustrada znajduje się w środowiskach silnie korozyjnych, narażonych na działanie substancji chemicznych, miejscach zanieczyszczonych lub w pobliżu morza.

W zależności od potrzeb możemy zainstalować standardowy słupek prosty lub słupek wygięty. Wygięty słupek stosujemy głównie w sytuacjach gdzie inwestor nie chce aby balustrada była widoczna z dołu budynku. Również w niektórych sytuacjach może być przydatne stosować system do składania balustrad, jak na przykład:

  • w miejscach gdzie konieczne jest złożenie balustrady do wykonania poszczególnych czynności
  • aby zachować estetykę budynku, pochylając się, aby zniknąć z zewnętrznego widoku budynku.

Podstawa prawna – norma europejska PN EN 14122-3

Dyrektywa 89/391/EWG, która określa zasady działania prewencyjnego, nadaje priorytet środkom ochrony zbiorowej (ŚOZ) przed środkami ochrony indywidualnej (ŚOI). Przepisy jasno określają, iż, systemy linowe jak i punkty kotwiczące PN EN 795 powinny być wyłącznie stosowane kiedy nie ma możliwości zastosowania środków ochrony zbiorowej takich jak barierki do stropu z izolacją VECTACO® VDE. 

Balustrady do stropu izolowanego stanowią najbardziej skuteczną ochronę przed upadkiem z dachu. Jako pasywny system zabezpieczający przed upadkiem, wykluczają decyzję pracownika co do zabezpieczenia się lub nie.  Niezależnie od podejścia użytkownika dachu, bezpieczeństwo jest zawsze.

Balustrady systemowe VECTACO® VDE są certyfikowane zgodnie z normą europejską PN-EN ISO 14122-3 z grudnia 2007 dotyczącą bezpieczeństwa maszyny – stałe środki dostępu do maszyn – część 3: schody, schody drabinowe i balustrady. Należy pamiętać, iż w przypadku braku ścianki attykowej lub oporu na krawędzi wyższej niż 10cm, norma europejska PN EN 14122-3 zobowiązuje do stosowania bortnicy.

Końcowe wnioski

Barierki do stropu z izolacją VECTACO® VDE daje pracodawcy 100% pewności, iż bezpieczeństwo na dachu jest zawsze. Pozwalają oszczędzać na kosztach związanych z eksploatacją budynku które powstają przy użyciu systemów linowych PN EN 795. Dzięki opatentowanej podstawie unikamy powstania mostów termicznych i zapewniamy całkowitą szczelność dachu. Największym atutem naszych balustrad systemowych to łatwy sposób montażu, który pozwala samodzielnie wykonać montaż większości naszym klientom.

Dzięki szerokiej gamie balustrad systemowych VECTACO®, możemy zaproponować naszym klientom najlepszą opcję w zależności od specyfiki projektu. Proszę się z nami skontaktować, a wyślemy Państwa ofertę dopasowaną do potrzeb projektu.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą barierki dachowej, zachęcamy do przeczytania naszego przewodnika na ten temat.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

DOSTĘPNY BARIERKI DACHOWE