Pomosty prejściowe

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Pomosty przejściowe VECTAWAY® służą do zabezpieczenia przejścia nad przeszkodami znajdującymi się na dachach budynków lub hal przemysłowych. Chodzi o attyki, rury, instalacje elektryczne, czy poruszenie się po dachach o różnych wysokościach. Jest to urządzenie wykonane z aluminium więc nie stanowi ono żadnego obciążenia na dachu. Nasze pomosty dachowe VECTAWAY® są certyfikowane zgodnie z normą europejską PN EN 14122-2. Jest to proste i tanie rozwiązanie.

Zastosowanie pomostów dachowych VECTAWAY®

Zaprojektowaliśmy pomosty przejściowe VECTAWAY® tak aby zapewnić bezpieczne i wygodne przejścia nad przeszkodami na dachach. Dzięki plastikowym obciążnikom o wadze 25 kg zamocowanym na ramionach, unikamy jakichkolwiek przywierceń do poszycia dachu. System jest stabilny i jest w stanie przenieść siły określone w przepisach. Inne zakotwienia również są dostępne.

Jako konstrukcja modułowa, zmontowanie pomostów sprowadza się do poskładania gotowych elementów i poskręcania ich zgodnie z dostarczoną przez producenta instrukcją. Montaż pomostu przejściowego trwa około 20 minut (2 osoby). Większość naszych klientów montują urządzenie sami oszczędzając w ten sposób na montaż.

Pomosty przejściowe VECTAWAY® wykonane są z aluminium 6063 T6. W ofercie posiadamy również wykończenia z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL. Jest to urządzenie lekkie i nie wymagające żadnej konserwacji.

Podstawa prawna – pomosty przejściowe PN EN 14122-2

Zaprojektowaliśmy pomosty dachowe VECTAWAY® zgodnie z normą europejską PN-EN ISO 14122-2 z grudnia 2007 dotycząca bezpieczeństwa maszyny – stałe środki dostępu do maszyn – część 2: pomosty robocze i przejścia. Nasze podesty dachowe pozytywnie przeszły testy wymagane przez ww. normy.

Końcowe wnioski

Pomosty dachowe VECTAWAY® to idealne rozwiązanie kiedy nie ma możliwości zakotwienia pomostów bezpośrednio do poszycia dachu. Pomosty przejściowe VECTAWAY® to urządzenie lekkie, które nie obciąży prawie dachu. Dzięki temu, iż są one wykonane z aluminium gwarantujemy wieloletni okres użytkowania bez żadnego specjalnego utrzymania. Jest to inwestycja jednorazowa, która pozwala oszczędzać na kosztach utrzymania obiektu budowlanego. Większość naszych klientów wykonują montaż sami. Montaż około 20 minut (2 osoby). Jest to proste i tanie rozwiązanie.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o zabezpieczeniu dachu za pomocą środków ochrony zbiorowej, zalecamy przeczytać nasz przewodnik. Można oszczędzić bardzo dużo pieniędzy podczas całego okresu eksploatacji obiektu budowlanego.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

SYSTEMY POWIĄZANE