Przejście nad attyka – drabiny przejściowe VECTAWAY

Przejscje-nad-attyka

UDOSTĘPNIJ TEN POST:

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Przejście nad attyka sposób bezpieczny oraz wygodny stanowi bardzo ważne wyzwanie dla architektów oraz projektantów podczas projektowania dachów budynków jak i hal przemysłowych.

Nasze drabiny przejściowe VECTAWAY® zostały zaprojektowane aby zapewnić bezpieczne i wygodne przejście nad attyka występującymi na dachach budynków lub hal przemysłowych. Jest to idealne rozwiązanie kiedy wysokość do pokonania jest niewielka. Natomiast, kiedy wysokość do pokonania jest większa lub szerokość attyki lub przeszkoda do pokonania nie pozwala na montaż drabin przejściowych, zalecamy klientom stosowanie naszych pomostów przejściowych VECTAWAY.

 

 

Drabiny  przejściowe VECTAWAY®  są certyfikowane  zgodnie z normą PN-EN 14122-4.

Drabina przejsciowa attyki

Przejście nad attyka za pomocą drabiny przejściowej VECTAWAY pozwala uniknąć jakichkolwiek przewierceń do poszycia dachu. Dzięki plastikowym obciążnikom o wadze 25 kg (2 sztuki x 12,5 Kg na każdy słupek) zamocowanym na ramionach, system jest stabilny i jest w stanie przenieść siły określone w przepisach. Plastikowe obciążniki oraz gumowe podkładki zapewniają całkowitą szczelność dachu.  Antypoślizgowe szczeble (29x29mm) zapewniają dodatkowo maksymalny poziom bezpieczeństwa. Odległość pomiędzy szczeblami 280 mm.

 

Jest również możliwość zamocowania drabin przejściowych bezpośrednio do attyki za pomocą specjalnych zaprojektowanych uchwytów regulowanych (od od 214 do 470 mm). Posiadamy w ofercie uchwyty przeznaczone do zakotwienia zarówno do betonu jak i do blachy trapezowej.

Dlaczego warto zabezpieczyć przejście nad attyka za pomocą drabin przejściowych VECTAWAY?

Drabiny przejściowe VECTAWAY® wykonane są z aluminium 6063 (T5). Wykończenie jest na znakomitym poziomie co gwarantuje wieloletni okres użytkowania bez żadnego specjalnego utrzymania. Okres użytkowania przekracza 30 lat. Jest to jednorazowa inwestycja.

W ofercie posiadamy również wykończenia z aluminium anodowanego, termo-lakierowane jak i dopasowane do dowolnego koloru RAL (na zamówienie).

Jest to  urządzenie lekkie, które nie stanowi żadnego obciążenia na dachu co jest bardzo istotne kiedy mówimy o dachach lekkich o bardzo małej nośności. W przypadku drabin przejściowych mocowanych do attyki całkowita waga systemu wynosi jedynie około 40 kg.

Drabiny przejściowe VECTAWAY® są zaprojektowane jako konstrukcja modułowa. Dzięki temu, zmontowanie drabin sprowadza się do poskładania gotowych elementów i poskręcania ich zgodnie z dostarczoną przez producenta instrukcją. W przypadku drabin przejściowych wolnostojących montaż  trwa mniej niż 10 minut (2 osoby).

Najnowsze wpisy

ochrona-krawedzi-mostow

Siatki ochronne

Siatki ochronne to ogólne określenie stosowane głównie do siatek wyprodukowanych z poliamidu lub z polipropylenu o podwyższonej wytrzymałości. W zależności

Czytaj więcej »
AITANA SAFETY

AITANA SAFETY

AITANA SAFETY rozpoczęła ponad 10 lat temu swoją działalność w zakresie zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Od początku naszej działalności promujemy w Polsce stosowanie systemów ochrony zbiorowej. Dzięki własnemu działowi inżynierii projektujemy, dostarczamy oraz montujemy najnowocześniejsze rozwiązania zapewniające bezpieczna praca na wysokości.