Siatki ochronne

ochrona-krawedzi-mostow

UDOSTĘPNIJ TEN POST:

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Siatki ochronne to ogólne określenie stosowane głównie do siatek wyprodukowanych z poliamidu lub z polipropylenu o podwyższonej wytrzymałości. W zależności od obszarów użytkowania oraz parametrów technicznych tego typu siatki nazywane są: siatkami sportowymi, siatkami budowlanymi, siatkami przemysłowymi czy siatkami zabezpieczającymi. Siatki ochronne są produkowane według podanych wymiarów oraz stosowane są linki i oczka w zależności od potrzeb klienta lub w zależności od sposobu oraz miejsca użytkowania.

 

Pod względem stosowanego materiału do produkcji siatki ochronne, możemy znaleźć siatki wyprodukowane z:

  • poliamidu: jego największą zaletą jest to, iż jest to bardzo wytrzymały materiał. Równocześnie dzięki jego elastyczności bardzo łagodnie pochłania uderzenie. Są to siatki węzłowe.
  • polipropylenu o podwyższonej wytrzymałości: tego typu włókna posiadają jako najważniejszą zaletę to, iż nie wchłaniają wody co jest istotne w krajach o dużej ilości opadów. Jest to tworzywo bardzo odporne na promieniowanie UV oraz niskie a także wysokie temperatury. Oprócz tego, jego ciężar właściwy jest bardzo niski co powoduje, iż siatki ochronne produkowane z tego materiału są lżejsze niż siatki produkowane z poliamidów.  Dodatkowo, w porównaniu do siatek produkowanych z poliamidów okres użytkowania jest dłuższy. Są to siatki bezwęzłowe co powoduje, iż są to siatki mocniejsze, bardziej trwałe i odporne na rozerwanie.

W zależności od sposobu oraz miejsca użytkowania siatki ochronne, mamy:

  • siatki ochronne dla przemysłu: stosowane głównie przed spadkiem przedmiotów z wysokości na obiektach przemysłowych. Jako przykład swojej funkcjonalności, w przypadku magazynów logistycznych składanych z wysokich regałów, siatki magazynowe stanowią najlepsze zabezpieczenie i dla składanych towarów jak również dla pracowników.
  • Siatki ochronne do przewozu towarów: są to siatki zabezpieczające towary podczas transportu zarówno lądowego (drogowy oraz kolejowy) jak i transportu lotniczego (samoloty oraz helikoptery). Są one coraz bardziej popularne dzięki swojej wytrzymałości oraz bardzo łatwemu montażowi. W zależności od warunków użytkowania oraz rodzaju przewożonego ładunku są przygotowane na życzenie klienta według podanych wymiarów.
  • siatki rybackie
  • siatki ochronne do rolnictwa: są to siatki zabezpieczające przed niszczeniem upraw przez szpaki i inne gatunki ptactwa.
  • siatki sportowe: używane w szkołach, obiektach sportowo- publicznych, rezydencjach prywatnych oraz profesjonalnych klubach sportowych. Dostępne w różnych kolorach, węzłowe lub bezwęzłowe. Są one bardzo wytrzymałe, szczególnie na trudne warunki atmosferyczne.
  • Siatki piłkochwytne na ogrodzenia boisk, pól golfowych oraz zjazdów narciarskich.
  • Siatki budowlane: stosowane do zabezpieczenia przed spadkiem z wysokości zarówno osób jak i przedmiotów. Siatki ochronne budowlane są certyfikowane zgodnie z normą europejską PN EN 1263. Norma określa wymaganie związane z ich produkcją, metody badań pozwalające na certyfikowanie siatek oraz sposób montażu. W normie EN 1263 są objęte cztery systemy asekuracyjne na podstawie siatek bezpieczeństwa.

Jeżeli chcecie Państwu dowiedzieć się więcej na temat siatki ochronne, zachęcamy do przeczytania naszego przewodnika. 

Najnowsze wpisy

AITANA SAFETY

AITANA SAFETY

AITANA SAFETY rozpoczęła ponad 10 lat temu swoją działalność w zakresie zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości. Od początku naszej działalności promujemy w Polsce stosowanie systemów ochrony zbiorowej. Dzięki własnemu działowi inżynierii projektujemy, dostarczamy oraz montujemy najnowocześniejsze rozwiązania zapewniające bezpieczna praca na wysokości.