Poziome szyny askuracyjne EN 795 D

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

Poziome szyny asekuracyjne stanowią wyprofilowaną prowadnicę na stałe, zamocowaną bezpośrednio do konstrukcji utrzymującej. Przesuwny wzdłuż sztywnej prowadnicy wózek pozwala użytkownikowi swobodnie przemieszczać się w poziomie a nawet w pionie (do 1 metra). Jest to idealne rozwiązanie do zabezpieczenia osób wykonujących prace na cysternach, wagonach, tramwajach, samolotach, zbiornikach, silosach, itp. oraz stanowiskach załadunku i rozładunku towarów.

Jak działa szynowy system asekuracyjny

Przesuwny wzdłuż wyprofilowanej prowadnicy wózek stanowi ruchomy punkt kotwiczenia. Użytkownik szyny asekuracyjnej jest dodatkowo wyposażony w odpowiedni podsystem łącząco – amortyzujący, który go podłączy do wózka systemu. Stworzy się w ten sposób doskonałe zabezpieczenie pracownika, który zmuszony jest do ciągłej zmiany miejsca wykonywania prac na wysokości. System asekuracyjny można zamontować z boku, nad głową lub na ziemi z dużymi odstępami między punktami mocowania prowadnicy. Poszczególne elementy w składzie systemu asekuracyjnego zapewniają odpowiedni jego przebieg według potrzeb.

Rozkład sił na konstrukcję utrzymującej w razie upadku jest zapewniony za pomocą dużej liczby konsoli, a nie tylko przez punkty końcowe lub pośrednie, jak ma to miejsce w przypadku systemów linowych lub punktów zaczepowych PN 795 A. Szynowy system asekuracyjny Grün MultiRail może pochłaniać siłę aż do 100 KG bez deformacji systemu.

Poziome szyny asekuracyjne Grün MultiRail – zalety

  • zybki oraz łatwy montaż dzięki szynom o długościach 3m oraz 6m. Możliwość zamocowania w rozstawach nawet do 6m.
  • wykonane ze stali nierdzewnej oraz anodowanego aluminium. Jest to rozwiązanie odporne na najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Wieloletni okres użytkowania bez żadnego specjalnego utrzymania.
  • brak konieczności przeprowadzania corocznego przeglądu technicznego jak w przypadku systemów linowych.
  • nawet do 6 użytkowników systemu asekuracyjnego jednocześnie

Podstawa prawna – norma PN EN 795

Szynowy system asekuracyjny został badany i certyfikowany zgodnie z normą europejską PN EN 795 jako punkt kotwiczący klasy D. 

Końcowe wnioski

Poziome szyny asekuracyjne nie wymagają corocznego przeglądu technicznego jak w przypadku systemów linowych. Przesuwny wzdłuż szyny asekuracyjnej wózek pozwala użytkownikowi swobodnie przemieszczać się w poziomie a nawet w pionie do 1 metra. Grün MultiRail pozwala się zakotwić nawet do 6 użytkowników jednocześnie. System asekuracyjny spełnia wymagania normy PN EN 795 jako klasy D.

Jeżeli chcą Państwo poczytać więcej o punktach kotwiczących certyfikowanych zgodnie z normą PN EN 795 , proszę przeczytać nasz przewodnik.

Twitter
Pin
Share
Email
WhatsApp

SYSTEMY POWIĄZANE